خانه > بيزبلاگر, جامعه, جامعه وردپرس ايراني, زندگي > يك نفر اينجا داد ميزند: ساقي قهرمان لخت است!

يك نفر اينجا داد ميزند: ساقي قهرمان لخت است!

saghi-ghahreman.jpg

(عكس واقعي است!)

حقوق و وظايف انساني كه مزيدي عزيز به ان اشاره ميكند يا خورشيد خانوم با ان تيتر دلنواز و جذاب پيگير ان است انقدر بديهي است كه حتي مرغ پخته درون قابلمه هم به ان اعتراف ميكند. اما همه چيز را با هم قاطي نكنيم! من خواهان هيچ اعدامي در اين باب نيستم. مگر انكه به زور ديگري را به فعل جنسي وادار كند. از هر جنسي ، در هر سني! پس مرا به چيزي كه خودتان هم باور نداريد متهم نكنيد!

غرض اصلا نقد بزرگواران فوق الذكر نيست، آنچه به آن معترضم و موضوع سوال من است، اين است: انسانها هر گرايشي كه دارند، دگرباش، دگرخواه، همجنس گرا، هم جنس باز يا هر اسم زشت وزيباي ديگري كه بر آن بگذاريم براي چه بايد در مورد خصوصي ترين افعالشان نهضت براه بيندازند، شلوغ كنند، به چيزي اقرار و علمداري كنند كه اكثريت جامعه يا به آن معترضند يا اصلا اهميتي نمي دهند! براي اينكه متفاوت بودنمان را نشان دهيم، راه حل هاي بهتري هم هست! بحث اقليت و دفاع از حقوق اقليت ربطي به اين سوال ندارد!

اگر بخواهيم تفاوتهاي جنسي افراد را بگوئيم و براي هر كدامش نهضت براه بيندازيم كافيست نگاهي به سايتهاي فيلتر شده اخلاقي بيندازيد صدها گرايش و تمايل مي بينيد كه همه شان پتانسيل يك نهضت جهاني را دارند! واقعات، براي اينكه به ديگران اعلام كنيم ما روشنفكريم، راه حلهاي بهتري وجود ندارد؟!

اگر مشكل اينجاست كه نظام كنوني ايران چنين گرايشاتي را مستوجب حذف و اعدام مي بيند، كه ديگر بدتر! فقط خودشان را بيش از پيش در مهلكه مي اندازند! با تابلو بازي چه چيزي درست ميشود! اين همه شلوغ بازي براي چيست! سالي چند نفر از مسير پيچيده چنين دعاوي به ناحق به آنجا ميرسند كه اعدام و سنگسار شوند!؟ خب!؟ همه ما ميدانيم،آمار چنين اعمالي در ايران تا چه حد بالاست!؟ از تجاوز به عنف گرفته تا هزار و يك گرايش ( نمي خواهم بگويم انحراف) اخلاقي وجنسي!؟ چند درصد افشا ميشود؟! چند درصد به دادگاه ميكشد!؟ ميگوئيد ترنس ها با همين شيوه مشكلشان حل شد! موضوع آنها يك بحث پزشكي عادي بود! ربطي به اين ماجرا ندارد!

چه كسي را به چه خاطر توجيه ميكنيد! توجيه ميكنيد كه چه اتفاقي بيفتد! كه به چه برسيد! به چه ايراني! به چه دنيايي! براي چه آيندگاني!؟ با سادگي تمام از بالاي درخت عرض ميكنم اين پادشاه لخت است! اين لباسي كه برايش دوخته ايد، آنقدر نخ نماست كه ديده نمي شود! ساقي قهرمان لخت است!

دلم براي شرق تنگ شده! براي هم ميهن!

ببخشيد كه خوشتان نيامد! با خودم عهد كرده ام لال از دنيا نروم! حتي در مورد موضوعاتي كه در چارچوب گفتمان اين وبلاگ نيست!

پ.ن1: براي مطالعه و پيگيري مطالب بيزنس بلاگر بهتر است از فيد بيزنس بلاگر استفاده نمائيد.

پ.ن2: براي پيگيري توئيتر بيزنس بلاگر مرا فالو كنيد.

پ.ن3: براي پيگيري مطالب گوگل ريدر اشتراكي بيزنس بلاگر كه مطالب مربوط به وب۲، اقتصاد، بازار بورس تهران، بازار طلاو فارکس، کارآفرینی، ریسکهای سیاسی و سياست را به اشتراك مي گذارد، از اين لينك استفاده نمائيد.

پ.ن4: براي پيگيري فرندفید بيزنس بلاگر مرا به لیست دوستان خود اضافه كنيد!

Advertisements
 1. اوت 15, 2007 در 6:45 ب.ظ.

  1-تو وبلاگهایی که نام بردید کامنت هایی هست که بنا بر نظر شما از مرغ پخته هم بعیده … و این خودش ضرورت بحث رو میرسونه

  2-فکر نمی کنید اینکه کسی رو به خاطر مساله یی حتی بر خلاف عقل یک مرغ پخته مستوجب خروج از انسانیت و مرگ می دونن اتفاقن باعث میشه ضرورت بحث بیشتر بشه نه کمتر؟ چطور به این نتیجه رسیدید؟

  3-مساله پیش از اون که نظام باشه خود ما هستیم. نظام با رابطه پیش از ازدواج و الکل و… هم مخالفه ولی کی اهمیت میده؟ حتی مرغ پخته هم اهمیت نمیده!

  4- فکر نمی کنم بحثهای بلاگی رو بشه جنجال و نهضت جهانی اسم گذاری کرد بالاخره هر کس مجازه بحث دلخواهشو در بلاگش باز کنه حتی اگر یک مرغ پخته ی توی قابلمه باشه چه برسه به مزیدی و خورشید خانم

  5-البته من منظور شما رو از از مرغ پخته …ببخشید…از جنجال درک می کنم ولی اگر هر گروهی احساس کنه حقوقش در حال پایمال شدن باشه احتمالن همین کا رو می کنه … تابو های مثل ترنس جندر بودن با ههمین پیگیریها قبلن توی مملکت خودمون شکسته و پذیرفته شده.

  من یکی که اصلن علاقه ندارم بدونم ساقی قهرمان کی هست ولی اینکه با پذیرش بتونیم با هم بحث کنیم نکته ی مثبتیه اینطور نیست؟ مخصوصن اینکه مجالی برای گفتگوهای این چنینی جای دیگری فراهم نیست.

 2. حامد
  اوت 15, 2007 در 8:20 ب.ظ.

  باتشکر که به من سر زدین
  از نظراتتونم ممنونم لینک شما هم افزوده شد

 3. اوت 15, 2007 در 8:29 ب.ظ.

  دوست عزيزم.
  خوشحالم كه نظر مخالفتان را آشكارا گفتيد.اما بحث اين نيست كه با صحبت در مورد اين مسئله ان را توجيه كنيم تا تبليغ كه اگر انگونه باشد پس بهتر است هيچگاه در مورد هيچ يك از معضلات و ناهنجاريها و بيماريها نبايد صحبت كرد.تمام تلاش كساني چون خورشيد خانم اين است كه بياييم نسبت به هر پديده‌ای – چه خوب چه بد- ديدي علمي و همچنين اصولي و انساني پيدا كنيم.
  فكر نمي‌كنم هيچ‌كدام از اين دسته افراد موافق تبليغات برای همجنس‌بازی در ايران كنوني باشند.

 4. اوت 15, 2007 در 9:10 ب.ظ.

  رفیق چه خوب شد گفتی …من نمی دونستم!!!!!! البته من زیاد کامنت نمی ذارم ولی خب باز همونم خوبه که طرف آدرس منو بفهمه..راستی منم امروز این توصیه شما رو بعد از این که بهم گفتی به یه تازه کار دادم! مرسییییییییییی..بازم مرسی بابت نکته ای که به من یاد دادی…ضمنا در مورد مطلبت منم پی گیر این مطلب بودم به نظر خیلی حیف شد این روزنامه بسه شد!

 5. اوت 15, 2007 در 11:23 ب.ظ.

  سلام سخت تر از ملی کردن صنعت نفت؟!!!
  بله کاملا درسته موافقم
  این صفحه که نظرها توش باز میشه فیلتتتتتتتتتتتتتتتتر شده و الآن من با آنتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتی دارم کامنت میذارم.
  تیتر مطالبتون واقعا فوقالعاده‌ست مخصوصا همین مطلب خیلی جالب بود خوشحالم که به جمع دوستانم اضافه شدید

 6. اوت 16, 2007 در 10:26 ق.ظ.

  پس صلواتی بلند ختم کن ولی نه به آل محمد که به آل جوامع دموکرات که گرایش و مسلکی را مجاز می‌دانند و چوب توی لانه‌ی زنبور نمی‌کنند. مسئله، مسئله‌ی آزادی است و حرمت حریم انسان نه بوق کردن این موضوع یا آن موضوعی که ممکن است به مذاق من نوعی ناخوشایند باشد.

 7. آتوسا
  اوت 16, 2007 در 3:39 ب.ظ.

  خیلی ممنون که نمیخواید لال از دنیا برید. به نظر من هم نباید اجازه تبلیغ ناهنجاری ها رو داد.

 8. اوت 16, 2007 در 7:13 ب.ظ.

  هی رفیق اینکه نوشته‌های من توییتریه یعنی چی؟ خوبه یا بد؟ من یه کم عقب موندم…از اون نظر

  راستی من فکر نمی‌کنم گرایشات جنس کسی با تبلیغات تغییر کنه. بنابراین مساله تبلیغ ناهنجاری نیست که دوستان می‌گویند… گرچه هر گروه اقلیت دچار تندروی میشه…

  اون عکس بالا تزیینیه یا ساق قهرمانه راستی؟

  • مارس 15, 2010 در 4:32 ب.ظ.

   دقیقا ساقی قهرمانه!

 9. اوت 16, 2007 در 9:10 ب.ظ.

  هر شخصي براي معروف شدن يك راهو انتخاب ميكنه و براي رسيدن به هدفش توي اين مسير حاظره هر كاري بكنه! مثلاً چند وقت پيش يكي از بازيگران قديم سينماي هند و پاكستان براي مشهور شدن دوباره اش رفت سراغ اسلام و بخث علكي راه انداخت! ما هم با بحث در مورد اينها اونهارو در رسيدن به هدفشون بيش از اونچه اونا فكرشو ميكردن كمك ميكنيم!

 10. اوت 17, 2007 در 12:31 ب.ظ.

  «براي چه بايد در مورد خصوصي ترين افعالشان نهضت براه بيندازند، شلوغ كنند، به چيزي اقرار و علمداري كنند كه اكثريت جامعه يا به آن معترضند يا اصلا اهميتي نمي دهند!» کاملا» موافقم گاهی هم افراد برای اینکه بتوانند توجهی جلب کنند این کار را می کنند.بیشتر اوقات افرادی مثل من دکمهback را می زنند و می خندند که چه افراد بیکاری!

 11. اوت 17, 2007 در 9:13 ب.ظ.

  براي ايجاد يك تفكر كلي براي عموم اجتماع افكار هم جنس بازانه ناكارآمد و بدون هيچ فايده اي هستند. در جامعه ي بسته اي مانند ايران است كه به علت نبود يك فكر همگاني درست و محكم و منطقي، ايده هاي هم جنس بازانه و نهضت هاي مختلف، بزرگ جلوه مي كنند.
  آيا در جامعه اي كه مردم تفكر درستي در مورد پديده هاي جديد اجتماعي ندارند، مي شود به مانند جوامع متمدن و توسعه يافته برخورد كرد؟
  اتفاقا جامعه به اين جماعت اهميت مي دهد، چرا كه حكم اعدام و سنگسار براي آن ها كم ترين مجازات هاست

 12. اوت 19, 2007 در 3:49 ب.ظ.

  سلام. اینطور که پیداست شما اقتصاد دان هستید. من یک درخواست راهنمایی از دوستان کرده ام. ممنون خواهم شد اگر شما نیز نظر بفرمایید.
  http://kuleposhti.wordpress.com/2007/08/18/economy/

 13. اوت 20, 2007 در 5:02 ب.ظ.

  سلام
  من یه تازه کار تو وردپرسم و اولین باره ازتون دیدن می کنم!
  باهاتون مخالفم. کاملا مخالفم
  من نمی تونم بشینم و ببینم همنوع من به خاطر عقاید و علایقش اعدام و سنگسار می شه. نمی شه حرفی نزد. برای جلوگیری از این کارها و حداقل محدود کردنش وظیفمونه که نهضت راه بندازیم.
  به گفته یکی از دوستای بالای بحث ازادی و انسانیته و نه طرفداری از این و اون تو مسائل جنسی!!!!

 14. اوت 23, 2007 در 10:00 ب.ظ.

  به لینک دوستان من اضافه شدید
  راستی! همیشه سکوت نشانه لال بودن نیست!!!

 15. kptools
  اوت 25, 2007 در 8:33 ب.ظ.

  قیافه مایکروسافت به استاندارد می خوره ؟!

  سلام. به وبلاگ من سر بزن. آپ کردم با یک پست درباره مایکروسافت.

 16. عزراییل
  اوت 26, 2007 در 12:06 ق.ظ.

  نفس های اخرو میزنی . بهتره که زیاد دست و پا نزنی .

 17. soboone
  اوت 26, 2007 در 1:01 ب.ظ.

  سلام به وبلاگ من هم سر بزن ممنون

 18. به قول دوستان حاظر در این تایپیک = روشنفکر نما
  فوریه 11, 2008 در 2:52 ب.ظ.

  سلام
  من با بابک موافقم . اعتقادات خاص دینی ( مثل بی خدایی ) یا جنسی ( مثل همجنس گرایی ( نه همجنس بازی ) ) و اعتقادات و علایق خاص دیگر کاملا شخصیه و کسی حق محاکمه و محدود کردن این حقوق طبیعی رو نداره . نمیشه همینجور نشست و نگاه کرد که افراد به خاطر این تمایلات و اعتقادات مجازات هایی مثل سنگسار و اعدام می بینند .
  اگر فرد یا افرادی به هر نحوی با توسل به فعالیت های قانونی مثل تبلیغات سعی در دفاع از عقاید خود و بدست آوردن آزادی های مشروع بکنند به نظر شما روشنفکر نما هستند ؟
  اگر اینطور فکر می کنید بد نیست که به مواد منشور ملل متحد ( مثلا ماده 9 ) نگاهی بیاندازید تا بدونید این حقوق کاملا مطابق با انسانیت است ( و یا حداقل چیزی که قریب به اتفاق مردم جهان از آن به انسانیت یاد میکنند . ) و حکومت و مردم ایران هم به ظاهر ( شاید هم واقعا ؟! ) اون رو پذیرفتند . پس اگه خلاف این فکر می کنید جسارتا باید به روشنفکر بودن و بلند نظر بودن ( و شاید حتی یک انسان واقعی بودن = بر طبق منشور ملل اگر اونو می پذیرید ) خود شک کنید .
  متاسفم که افرادی مثل آقای جباری اعدام و سنگسار رو حداقل مجازات برای افرادی که یک گرایش روانی مثل همجنسگرایی دارند می دونند . و یا مثل آقای رییسی این گرایشات و یا دفاع از این گرایشات رو راهی برای جلب توجه می دونند .
  این محدودیت ها دوام زیادی نمی آورد . همونطور که محدودیت همجنس گرایی و محدودیت های دیگر در بسیاری از کشور ها از بین رفته است یا کمتر شده است این جنبش به کشور هایی نظیر ایران هم خواهد رسید و کسانی که از این جنبش حمایت می کنند به روشنفکر نما بودن محکوم نمی شوند .
  البته این نظر شخصی من است . همانطور که دوستان نظر شخصی خودشون رو اعلام کردند.

  به امید ایران آزاد
  پاینده باشید

 19. zagros
  ژانویه 29, 2010 در 8:21 ب.ظ.

  سلام
  خیلی جالبه که بعضی از دوستان که داعیه ی روشنفکری وحقوق بشر را دارند
  بشر رو محدود به عده ای قلیل میکنند که به هر علت دوست دارند هنجارهایه یک جامعه رو زیر پا بذارن
  و در این بین حقوق اون عده ای رو که به هنجارها احترام میذارن نادیده میگیرند
  این یک امر بدیهیه که در یک جامعه گروهی که اعتقادات هنجارشکنانه دارند باید حداقل تا زمانی که اکثریت جامعه به آن هنجار احترام مذارن اعتقادات خودشون رو در چار دیواری زندگی شخصی خودشون نگه دارند تا حقوق اکثریت جامعه رو زیر پا نذارن
  که البته در یک جامعه ی دینی ودر مورد یک هنجار دینی این مساله اهمیت و ضرورت بیشتری پیدا میکنه

 20. مارس 15, 2010 در 4:35 ب.ظ.

  جالبه که این پست تو سال 2007 نوشته شده و هنوز کامنت داره!!!

 21. shima
  مارس 28, 2010 در 10:39 ق.ظ.

  ‫این تفکر شما منشا اش در دیکتاتوری کشورهای عقب افتاده است من این خانم را تایید نمیکنم و لی معتقد به دمکراسی و آزادی بیان هستم و معتقد هر کس میتونه اعقایدش را بیان کنه و اشکالی درش نمیدیدم ما همیشه این بی مهری ها را دیدیم فروغ فرخ زاد هم وقتی شروع به نوشتن گرفت از سوی عام و خاص مورد غضب قرار گرفت اول هم از خانواده اش شروع شد اون نیز متهم به تکثیر فحشا شد اون نیز متهم شد یک زن خرابه اصلا در مملکت ما هر زنی شروع به نوشتن بکنه و بخواد حصارهاو فریادهای درونش را بگه متهم به فاحشه بودن و خراب بودن میشه مثل خیلی از بازیگران زن ما مثل سوسن تسلیمی فقط به خاطر اینکه گفتن صورت سکسی داره ممنوع تصویرش کردن صدها و هزاران نویسنده و شاعر زن ایرانی غربت نشین و یا خانه نشین شدند برای اینکه شعر ها و نوشته هاشون از نظر یک عده ادم بسیار سننتی روشنفکر مدرن ..یا هر نام مترقی دیگه به خراب بودن و غیره متهم شدند خجالت آوره واقعا حتی یک زن وقتی از شوهرش میخواد طلاق بگیره مرد و حتی دیگران اون را متهم به اشکالات اخلاقی و فساد میکنند یعنی ایقدر زود همه را به تیغ انحراف میکشیم که خودمون هم نمیفهمیم داریم با یک انسان چه میکنیم !!!!اگر نزاریم اندیشه ها و تفکرات انسانها نوشته بشه اون وقت اون که میشه دیکتاتوری نبود ازادی بیان !میخوام از شما بپرسم شعرهای این خانم چقدر مایه فساد در مملکت شده !!آیا اون ادم معتادی که روزانه کلی خانواده را به سقوط میکشه فسد فی الارضه و یک نویسنده که افکارش را روی کاغذ مییاره !!قضیه اصلی اینکه ما تفکرمون کمی نخ نما شده و خیلی به شدت سنتی است ‫زاگرس به نظر شما هر کی مذهبی باشه و دین داشته باشه هنجار داره روشنفکره و خیلی از دنیا و عالم سر در میاره پس این همه ظلم بدبختی فقر بی سوادی بی فرهنگی کشتار سنگسار تجاوز ازدواج دختر نه ساله با مرد سه برابر ش در یمن یک کشور مسلمان نداشتن حق رای زنان در عربستان سعودی قوانین ضد زن در قوانین اسلامی ایران و سایر کشورها به نظر شما یک سری قوانین عادلانه و خداجویانه است خوب شد مفهموم حقوق بشر را در دین یافتیم

  • آوریل 5, 2010 در 9:09 ق.ظ.

   البته ما که نفهمیدیم کجای حرفمون دیکتاتوری بود!

 1. اوت 16, 2007 در 8:01 ق.ظ.
 2. اوت 20, 2007 در 4:11 ق.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: